Kitap Kulübü

Dört sıkı dost ve bir kitap.

Bu dört kadın, üniversitede tanışıp kırk yıldır dostluklarının sürdüren zeki ve başarılı kadınlardır. Her ayın belli günlerinde bir araya gelerek belirledikleri kitabı okuyarak yorumlamaktadırlar. Ve 40 yıldır bundan hiç ödün vermemişler. Fakat yolunda gitmeyen bir şeyler var. Başarılılar ama mutlu değiller. Çünkü dördü de,
Aşka tövbeli ama adı olmayan ilişkilere açık başarılı bir iş kadını, eşini yeni kaybetmiş ve yetişkin çocukları olan bir anne, kocasından ayrılmış ciddi bir yargıç ve evliliğinde problem yaşayan, 60 yaş üstü kadınlar. Kaybettikleri duyguları yeniden kazanmak istiyorlar. Ve kitap kulübünde bir dergide görüp okumaya başladıkları,”Grinin Elli Tonu” serisi ile hayat felsefeleri değişir.

Diane ,Vivian ,Sharon ve Carol bu kadın karekterler,
komik sahneleriyle güldürmeyi başaran klasik bir romantik komediyle,Gülmek her yaşta kadına nasıl yakıştığını ispat ediyorlar:)

Zaten öleceğiz, fırsatlarımız varken neden tadını çıkarmıyoruz. Aşkın gözü kör değil. Aslında o bir kelime ona yüklediğiniz anlam önemli. Yani yaşlanmaktan korkmamak ve bazı duygularımızdan vazgeçmemek, Çünkü her yaşında insan öğrenmeye devam ediyor. Belki sonu iyi olacak, belki kötü, ama hayat tam da bu değil mi? O zaman mutlu olmak için korkmamak gerek.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.