Bir Avluya Kaç Ömür Sığar?

“Kabil’inHabil’i öldürdüğü günden beri hiç dinmedi acılar. Çünkü insanların, insanlar için koymuş olduğu bütün yasalar, tıpkı adaletsiz bir kalbur gibi taneyi eleyip samanı tutar.”  Oscar Wilde 

 Harbi diyorum, Demet Evgar harika bir oyuncu!

Her bölüm alkışı hak eden Avlu dizisi!

Demet Evgar, Ceren Moray ve Nursel Köse’nin başrolünde oynadıkları dizi, yine aksiyon ve heyecanı yüksek bir bölümü geride bıraktı. Artık ülkemizde Avlu gibi kaliteli diziler görmek istiyoruz! Reytinglerde birinci olan zengin, yakışıklı, patron, zeki adam ve fakir, güzel, aptal, asistan kız ilişkilerini izlemekten, yıllardır aynı senaryoların önümüze ısıtılıp ısıtılıp sunulmasından bıktık.

Yılların sağır kaldığı adaletini kendisi sağlamaya çalışmış bir kadının ceza evine girişini konu alıyor. “Avlu” özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan bu kadınların 3.sayfa haberlere yansımayan, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu’da kendi d üzen ve kendi hukuklarına karşı verdikleri yaşam mücadelesini konu alıyor. Kadınların gerçeklerini herkesin yüzüne vurmak için yeterli, o kadar güzel yazılmış, o kadar gerçek oynanmış ki, sonunda bir dizi bu kadar açık ve net tüm kadınların sesi olmayı başardı.

Verilen mesajlar, sergilenen performanslar, yapılan iş…  Kitaplar, seçilen müzikler… Gerçekten muazzam bir dizi.  Bu dizi en iyilere layık.

 Herkesin emeğine sağlık.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.