Aman Çocuklarımıza Dikkat Edelim ve Pedofıliye Savaş Açalım

Televizyonda ne görüyorsak biz oyuz. Bakın nasıl arttı suç odaklı programlar.  Çünkü cinayet, tecavüz, çocuk kaçırma dolandırıcılık gırla.

Biz ne kapı komşumuza güveniyoruz artık, ne de mahalle bakkalına.

Güvenmemek sanki daha iyi, Çünkü bizi bu hallere “O yapmaz öyle.” cilik getirdi.

Pedofıli Nedir?

Çocuk tacizi ve tecavüzü yani pedofıli, artık ana haber bülteninin olmazsa olmazı. Belirgin bir pedofıli porofili, olmadığı için hemen herkesle ilgili kuşku duymak normal, bir uçak mühendisi de olabilir bir hurdacı da olabilir. Yani aramızda geziyorlar ve fark etmemizde biraz zor. Ama son zamanlarda özellikle fark ettim ki biraz da biz pedofılilerin işini biz mi kolaylaştırıyoruz. Özellikle cinsel sapıkların kız çocuklarına yönelik olduğunu düşünen bizler. Oysa bu sapıklar için kız erkek çocuk fark etmiyor. Ve maalesef her ikisin inde oranı neredeyse denk.

Bir de şey var tabi; Dünyanın her yerinde pedofıli var. Bir tek bizde değil o yüzden karalamayalım ülkemizi. Ama önemli olan bunun en az olan ülkelerle kıyaslama yapmamız. Daha nasıl azaltılabilir, yollarının bulan ülkeleri örnek almalıyız.

Ne yapabiliriz?

Elbette toplumsal kültürün bize yüklettiği alışkanlıklarımızdan ve anlamsız nezaket ölçülerimizden vazgeçmeli ve çocuklarımızı bilinçlendirmeliyiz. Çocuklarımızın mahrem bölgelerinin onların anlayacağı dilde tanıtmalı ve onlara kimsenin dokunma hakkı olmadığını öğretmeliyiz. Yabancılara karşı mesafeli olmalarının bizden izinsiz hiç kimseyle bir yere gitmemeleri gerektiğini söylemeliyiz. Bu konuyla ilgili birçok uzmanın yazdığı yazılar videolar var. Lütfen anne babalar bunları okuyun. Çocuğunuzu öpmek isteyen amcaya ayıp olmaz, öpmesin. Yolda tanımadığınız biri severken dokunmak zorun da değil uzaktan gülümsesin. Ne olur insanlara lüzumundan fazla güvenmeyelim. Çocuklarımızı günlük yaşam için de gözümüzün önünden ayırmayalım.

Sonra yanıp kavrulan hep birlikte biz oluyoruz.

 

2 Comments Kendi yorumunu ekle

  1. gülüş dedi ki:

    Çocuklara yönelik cinsel eylem söz konusu olduğunda taciz mi, istismar mı, tecavüz mü tartışması yapmak ne bilimseldir ne de ahlaki. Bir çocuğa yönelik cinsel saldırı, saldırının niteliği ne olursa olsun tamamlanmış tecavüzolarak anlaşılmalıdır. Çocuğun bedeni bir bütündür ve herhangi bir bölümü bir diğerinden değersiz ya da daha önemli değildir.

    Cinsel saldırının cocuğun ‘cinsel organlarına’ yönelik olup olmaması, eylemin derecesi vs gibi değişkenlere göre cezanın şiddetinin değişmesi, erkek egemenliğinin yeniden üretiminden başka bir değer taşımaz. Çünkü, çocuk için cinsel organ, bekaret, cinsel ilişki gibi kavramlar bir anlam içermez. Mahkemelerin bu yaklaşımı aslında çocuğa cinsel olgunlaşmasını tamamlamış bir erişkin gözüyle bakıldığının itirafıdır.

    Bizimle paylasan aysun hanima teşekkür ediyoruz bu siteye girerseniz daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.